Praca w biznesie ślubnym jest dość specyficzna i — zwłaszcza w ostatnim czasie — nie jest prosta. Pomyślałam, że pisząc ten artykuł, zainspiruję Cię i podpowiem, czym ja będę zajmować się w listopadzie. Sezon ślubny dobiegł końca, czas zatem na… inne działania. Poniżej 5 rzeczy z mojej listy celów właśnie na ten miesiąc.

1. W listopadzie zadbam o głowę i Tobie polecam to samo

Tak, mówię zupełnie poważnie. Ostatnie miesiące były czasem wzmożonej pracy w ślubnym sezonie (choć w tym roku i tak wyjątkowo krótkim). Wszyscy robili, co mogli by wycisnąć z tych dwóch miesięcy, ile tylko się da. 

Październik przyniósł nam czas chaotyczny tak dla branży ślubnej, jak i dla kraju. Nerwówka, lockdown, kolejne obostrzenia, strajki, natłok informacji, niepewność. Przecież można zwariować! I nawet jeśli wydaje Ci się, że masz obecnie więcej czasu i  specjalnie nie jesteś przepracowana, to uwierz mi Twoja głowa potrzebuje oddechu i resetu!  

Jaki reset ja zastosowałam?

Wylogowałam się na 24h ze wszystkich mediów społecznościowych, włącznie ze skrzynką email. W tym czasie:

 • zrobiłam porządki w komodzie z bielizną – nic mnie tak nie odstresowuje jak odgracona przestrzeń 😉
 • obejrzałam trzy części Kac Vegas – serio 🙂 
 • poszłam na długi spacer bez telefonu (tylko z aparatem) i uskuteczniam to każdego dnia! 
 • ugotowałam pyszną kolację i testowałam wina ze strony bezalkoholowelove.pl 🙂 Od dawna mam taką zasadę, że im więcej stresu, tym mniej alkoholu! Połączenie tych dwóch razem znacznie obniża odporność, a tego nie chcemy.
 • wyspałam się! I to nie jeden raz, bardzo dbam oto by sen był regularny i trwał minimum 8h.

2. Zaplanuj promocję na Black Friday 

Zobacz, jak robią to inne branże. Zapytaj swoich odbiorców, co by ich ucieszyło i przygotuj odpowiednią ofertę. W tym roku BF obchodzimy 27 listopada! 

Właśnie jak to napisałam zorientowałam się, że tego dnia przypada rocznica premiery książki „Wedding Planner na Starcie„!

Co ja zrobię?

Myślę, że będzie to jakaś jednodniowa akcja związana właśnie z książką!

3. Zrób porządek i podsumuj ślubne realizacje

Nie oszukujmy się… w tym roku raczej nie ma co liczyć już na jakieś większe zlecenia weselne. Lockdown w pełni, a do końca roku już niecałe dwa miesiące. 

Moja propozycja:

Przejrzyj wszystkie dokumenty i umowy. Posegreguj na te, które są w pełni zrealizowane i te, które musisz jeszcze dokończyć np. oddać zdjęcia/film parze młodej, wysłać prośbę o rekomendacje, opłacić ostatnie zamówienia itd. Zrób segregację również w umowach w tym roku przełożonych z powodu COVID lub zerwanych, sprawdź terminarz czy na pewno masz nowe daty ślubnych wydarzeń wpisane w terminarz na 2021. Zrobię wszystko by możliwie najbardziej oczyścić głowę i przestrzeń. Chcę do punktu 4 wejść z lekkością!

4. Zacznij promować swój świąteczny produkt

O tym, że warto w biznesie ślubnym mieć produkt sezonowy, wie każdy, kto był na jakimkolwiek moim szkoleniu. O tym, że trzeba go przygotować na Święta (w obecnej sytuacji obowiązkowo!), trąbiłam cały październik! Jeśli jeszcze nie wiesz, co to ma być, zainspiruj się i obejrzyj WEBINAR.

Zrób odpowiednią ofertę, przygotuj zdjęcia produktu i mów o tym wszędzie gdzie się da!

Jak wygląda to u mnie?

Zaplanowałam już produkty w Event by Ev, zrobiłam kalkulację, spakowałam wszystko, czego potrzebuję do sesji i umówiłam taką na najbliższy wtorek. Chcę jak najszybciej pokazać klientom mój produkt.

Będę promować wypożyczenie dekoracji świątecznych do domów oraz usługę dekorowania świątecznego w domach. Więc jak sobie możesz wyobrazić, będzie turbo świątecznie! I teraz TIP – jak już będę miała wszystko gotowe, od razu zadbam o zdjęcia, które będę mogła wykorzystać np. przy świątecznych życzeniach. Czy robię to sama? Nie! Uwielbiam, jak każdy robi to, co umie najlepiej. Zdjęcia zrobi Agnieszka Potocka, z którą pracuję od X lat.

5. Zadbaj o swoje social media!

Listopad to świetny miesiąc na to, by zaplanować swoje działania w mediach społecznościowych na kolejne miesiące. Dlaczego teraz? Przypomnij sobie, jaki był każdy inny listopad? Jeszcze przed Covidem to właśnie od listopada do lutego podpisywanych jest najwięcej umów. To czas, kiedy nasi klienci nas szukają! Nie możesz zatem załamywać rąk! Bądź obecna! 

Ten artykuł zostanie na długo, więc możesz pociągnąć mnie do odpowiedzialności, jeśli nie będę mieć racji 😉 Pary Młode są i będą! I będą organizować śluby i wesela! Ale nie z Tobą, jeśli Cię nie zobaczą.

Jaki mam pomysł na siebie?

W listopadzie planuję już to, co będę robić w mediach społecznościowych w grudniu. Będzie to adwentowe wyzwanie dla Event by Ev  tzn. na profilach EBE w grudniu będą się pojawiać posty na FB i Instagramie – codziennie! Możesz wziąć udział w tym wyzwaniu ze mną, będę mówić Ci dokładnie co masz robić 🙂 Przeczytaj tu o szczegółach: Marketingowy Kalendarz Adwentowy

Jak to się mówi, tylko zaplanowane może być zrobione! Trzymam za Ciebie i Twój biznes kciuki!

Mam do Ciebie ogromną prośbę! Daj znać w komentarzu poniżej, jak Ci się podobają tego typu artykuły? Będę wiedzieć, czy pisać o mojej złotej piątce na grudzień! Brak komentarza potraktuję jako zachętę do nie dzielenia się tego typu treściami.

Napisz też koniecznie, co u Ciebie jest takim złotym punktem do zrobienia w tym miesiącu i który punkt przemycasz coś z powyższej listy do siebie?

Dzięki!

I.


16 komentarzy

Paulina · 06/11/2020 o 10:18

Świetny plan, ja szczególnie zajmę się promocją w SM w tym miesiącu 😉

  Iwona Przybojewska · 10/11/2020 o 11:53

  Dzięki Paulina! A jak Twoje działania?

Paulina · 06/11/2020 o 10:22

Iwona, dziękuje za Twoja super 5! Bardzo fajnie, w czytelny sposób przedstawiłaś swój plan działania <3
U mnie jest niestety tyle bodźców dookoła, ze rowniez przydałoby się jakieś wyciszenie i chwila oddechu. Może kiedyś 😉
Tymczasem małymi kroczkami wdrażam w życie ofertę świąteczna oraz styczniowe wyzwanie. Spokojnego weekendu! PK

  Iwona Przybojewska · 10/11/2020 o 11:52

  Jak idzie oferta świąteczna?
  ps. jutro ustawowo dzień wolny od pracy – więc może jutro to będzie dzień dla Ciebie?

Justyna · 06/11/2020 o 11:06

u mnie na tapecie social media !!! czas aby zająć sie tym porzadnie bo nidby nie mam na to czasu. Ciesze się ze pomyslałas o takim wyzwaniu ponieważ to mnie zmobilizuje do działania.

  Iwona Przybojewska · 06/11/2020 o 11:51

  Justyna na jakiej platformie będziesz skupiać się najbardziej? Insta/Facebook/Linkedin/Youtube?

   Agnieszka · 06/11/2020 o 16:59

   Twoja listopodowa złota piątka to dla mnie, początkującego WP, 5 cennych rad. Biorę się do działania 🙂
   Dziękuję za ten wpis, czekam na kolejny 🙂

    Iwona Przybojewska · 10/11/2020 o 11:50

    Zastanawiam się jak bardzo jesteś na początku swojej drogi WP?

Marta · 10/11/2020 o 10:28

Bardzo fajny artykuł! Z chęcią przeczytam kolejne, zwłaszcza TOP 5 na grudzień 🙂

  Iwona Przybojewska · 10/11/2020 o 11:03

  Dziękuję! Są Wasze komentarz więc będzie i grudzień <3

Mania · 10/11/2020 o 12:26

Listopadowa jest bombowa!
Jestem ciekawa top 5 na grudzień 😀

  Iwona Przybojewska · 10/11/2020 o 13:24

  Mania co wdrożysz z listopadowej :)? Dzięki!

Paulina · 11/11/2020 o 17:16

IWONA, JAK ZAWSZE DOBRY MATERIAŁ! ja na pewno wykorzystam wszystkie 5 punktów, a zacznę od zaplanowania dnia bez elektroniki, social mediów – cisza, ja i czas 🙂 Porządek w umowach ale i zrobienie w końcu rzeczy, które już długo planowałam a brakowało mi czasu. Kiedy jak nie teraz:)

  Iwona Przybojewska · 13/11/2020 o 12:33

  Brawo Paulina! Dzięki! Trzymam kciuki za Twoje działania!

Camilla dekoracje · 13/11/2020 o 10:04

Świetne porady, napewno skorzystam z Twoich podpowiedzi 🙂 Oczywiście jestem na tak z takimi artykułami, pisz więcej, fajnie się to czyta😉

  Iwona Przybojewska · 13/11/2020 o 12:34

  Dziękuję za komentarz! Od razu większa motywacja do pisania artykułu na grudzień!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.